שינוי ומעברי קריירה

מעוניין ליצור שינוי ? מתקשה למצוא כיוון ולקבל החלטה? תוהה כיצד ליישם את הצעד הבא?

מטרת התהליך:

התהליך ממוקד ומותאם אישית ומטרתו לסייע לך להתמודד עם הצומת בו אתה ניצב כעת, תוך בחירה ותכנון של הצעד הבא בחוכמה וביעילות. מעבר או שינוי קריירה מהווה אתגר ועשוי להיות מלווה בפחדים, כאב ובלבול. מרכזנו מתמחה בליווי אנשים בצמתים ופרשות דרכים מעין אלו.

למי מיועד התהליך:

  • אנשים בשלבי מעברי קריירה- קידום, שינוי תפקיד, פיטורין, פרישה.
  • אנשים המעוניינים במעבר מקריירה של שכיר לקריירה של עצמאי ולהפך.
  • אנשים המעוניינים בכניסה לעסק משפחתי, יזמות, שותפויות.
  • אנשים המעוניינים בייעוץ וטיפול בתחום הקריירה, בדגש על איזון עם הורות, זוגיות וכדומה.
  • הגשמה עצמית בגיל השלישי
  • אנשים הרוצים לפתח קריירה לצד לקויות למידה 
  • אנשים המעוניינים בהסבה מקצועית.
  • פיתוח מנהלים ויזמים.
  • אנשים המעוניינים בתהליך שינוי קריירה – בחירת מקצוע והתאמת מקצוע אחר.

מה כולל התהליך:

אבחון, ייעוץ וקבלת החלטה-

תהליך הייעוץ הינו אינדיווידואלי, ממוקד ומותאם לצרכים שלך ולצומת שבה אתה נמצא כעת. התהליך כולל: זיהוי היכולות, הכישורים והשאיפות שלך, לצד החסמים והאתגרים בדרך למימוש הקריירה, תוך התאמה לצורכי שוק התעסוקה. יחד נברר ונמקד את הצעדים הנדרשים להגשמת הקריירה ובחירת מקצוע המתאים לך, תוך חיזוק המשאבים והכוחות הפנימיים. במידת הצורך ישולבו מבחנים, שאלונים וכלים אבחוניים שונים מתחום הפסיכולוגיה וכן כלים ייחודיים לשיטתנו.

ייעוץ וטיפול בתחום הקריירה וההגשמה העצמית- 

לעיתים קרובות תמצא כי תהליך של אבחון וייעוץ ממוקד מספק עבורך. יחד עם זאת, ישנה אפשרות להמשך תהליך ליווי, על פי צורך, עד להשגת היעדים. ליווי זה משלב עיבוד והעמקה של התובנות שגובשו, תוך שימוש בכלים רגשיים ויישומיים מעולם הייעוץ, הטיפול והאימון.

נראה שהגענו לעידן שבו לכל אדם מותרת הזכות למסע תעסוקתי מספק, מוצלח ומשמעותי. אנו מאמינים ש: “לכל אדם יש שביל”! ומטרתנו לסייע לך בתכנון ועיצוב השביל הנכון עבורך.

התחלת פסקא  על מנת להתחיל את התהליך ו/או לשמוע פרטים נוספים, אנו ממליצים למלא את השאלון ולשלוח אלינו, טרם קביעת הפגישה הראשונה. לחץ כאן למילוי שאלון.

 

הסבה מקצועית – כיצד אוכל לדעת במה לבחור ?

 


אתם מוזמנים לשאול אותנו

שם:

דוא"ל:

נושא:

השאלה:

אני מעוניין לעשות שינוי תעסוקתי, מה כולל תהליך הייעוץ?

תהליך הייעוץ הינו אינדיווידואלי, ממוקד ומותאם לצורך האישי שלך. ראשית התהליך כולל מיפוי ואבחון הצומת בה אתה נמצא, תוך הגדרת מטרות ספציפיות לך. במהלך התהליך נתייחס לפרמטרים שונים המשפיעים על הקריירה שלך. מטרתנו היא להעניק לך כלים משמעותיים להגדרת הצעד הבא לשמו באת, תוך התייחסות למחסומים ולאתגרים שבדרך, חידוד החזון והייעוד אישי שלך. ארגז הכלים המקצועי של תהליכי הייעוץ במרכזו מורכב הן מכלים ברמה הפרקטית והן ברמה הרגשית.

נמאס לי ממקום העבודה שלי כיצד אני עושה שינוי/הסבה מקצועית ...

צריך למקד איפה טמון הקושי. האם הוא במה שאתה עושה (התחום עצמו והתפקיד) האם זה ב-איך שאתה עושה (למשל, כמות האנרגיה שאתה מוציא לעומת כמה שאתה מקבל, היכולת להנות מה"יש") האם זה באיפה שאתה עושה את זה (למשל, אופי הארגון עצמו) וכיצד העבודה/קריירה שלך משפיעה על שאר תחומי חייך. בתהליך המיפוי והייעוץ נבחן את אלו ולאחר שנמצא את המקור לתקיעות, נשרטט יחד את הדרך לצאת ממנה ואת היעד אליו אתה חפץ להגיע.

אני אוהבת את העבודה שלי, אבל לא מרגישה שאני מתוגמלת כפי שמגיע לי

אדם החש כי עשייתו אינה זוכה להכרה שרוי בתחושת כאב ותסכול גדול. כשאין תחושת תגמול צריך לבדוק מתוך התבוננות על כל תחומי חייך. יחד נתבונן ונעמיק בשאלות כמו: האם זו תבנית שחוזרת לאורך חייך או במשפחתך ואם כן מה מקורה?. מהו התגמול אותו היית חפץ לקבל? מה עוצר בעדך מלקבל את התגמול הראוי בעיניך עבור עשייתך? ומהי הדרך להשגתו? חשוב כמובן לבדוק את התגמול הממוצע המקובל עבור שירותיך כדי לקבל מושג על האפשריות העמודות בפניך , חשוב לקחת בחשבון דברים כמו השכלה אקדמית רלוונטית,ותק במקצוע,ממוצע שכר במשק במקצוע הנ"ל (ישנן חברות השמה המציעות מגוון משרות ומאפשרות להתרשם מטבלאות שכר עדכניות)

אני כרגע עובד בעבודה טובה ויוקרתית התנאים מאוד נוחים גם השכר, מצד שני אינני חש מאושר או מסופק בעשייה שלי

חוסר סיפוק בעבודה יכול לנבוע מכמה גורמים חלקם לא תמיד קשורים ישירות בתחום העבודה והעשייה. לדוגמא: לעתים אנשים שוקלים "גירושין" ממקום העבודה, כשלמעשה הם עושים זאת במקום לשקול "גירושין" מבת הזוג, ולהפך. כלומר אנו נמקד יחד איתך האם חוסר הסיפוק מקורו אכן בתחום העבודה או בתחום אחר ומה עליך לעשות כדי להיות מסופק ומאושר יותר בכל תחומי חייך. מאידך, ייתכן ואתה מרגיש שחלק מעולם העשייה שלך אינו בא לידי ביטוי ותוכל לתת לו מקום בתחומים אחרים, לדוגמא: פנאי או חברה. כמו כן, ייתכן ויש לשקול שינוי במקום ומהות העבודה, החשוב ביותר הוא לבחון וליצור יחד איתך את האפשרות והמרחב לסיפוק ומימוש שלך במרחב העשייה.

הייתי בטיפול פסיכולוגי המון שנים ואני עדיין חשה לא מסופקת ולא מוגשמת בעבודה שלי

עצם זה שאת הולכת/הלכת לטיפול מראה שאת מחוייבת להגשמה ולשמחה שלך. ייתכן ויש צורך למקד את הייעוץ/טיפול לכזה המתמחה ומתמקד בתחום הייעוד והקריירה, בשלב המיפוי והאבחון תוכלי לקבל כלי משמעותי להבנת המקורות לחוסר הסיפוק והמוגשמות שלך ותחילת הבנת הדרך ליציאה משם. אם את מרוצה מן המטפל/ת שלך תוכלי לקחת את הכלים וההבנות שעלו בשלב האבחון ולהעמיק לגביהן עם המטפל/ת הקיים. עם זאת תמיד תוכלי לבחור בתהליך טיפול המשכי אצלנו עם מטפל/ת המומחה/ית בתחום ההגשמה בעולם העבודה, קרירה וייעוד.