לקוחותינו מספרים

 


 

 


 

 


 
….
רציתי להודות לכן על שאפשרתן לי לקבל יעוץ קצר אחד שהניב קבלת עבודה
נעמי, בפגישה אחת הצלחת לקרוא אותי להבין אותי ובהצלחה לכוון אותי למקום של עוצמה.
בעקבות השיחה שלנו וההכוונה שלך הגעתי לראיון עבודה במקום שמאוד רציתי להתקבל אליו וניצחתי על הריאיון בביטחון פנימי וחיצוני…..האמונה שלך בי ממשיכה לתת לי את הכוח להאמין בעצמי….” א.פ. (בת 45)

 


 

“…. ברצוני להודות לך על עזרתך, תרמת לי רבות מהידע שלך והצלחת לשנות לי את המחשבה לגבי עצמי.
הרגשתי שהבנת אותי והיית קשובה. יצאתי עם תחושות מדהימות לאחר כל פגישה, גם אם דרכי עוד לא סלולה בשלמותה, אני מרגישה שהבאת אותי לתחילת המסלול המיוחל ומשם אני יוצאת לדרך ארוכה וטובה…” (ל.נ. בת 24)

 


 

“…. תודה גדולה לך אורניה. עד היום, את עדיין אחד האנשים הכי המדהימים שפגשתי בחיים שלי ומה שלימדת אותי לא הלך לאיבוד…אמנם לקח זמן עד שהעצות וההצעות שנתת לי חלחלו – וכעת הגיעה התקופה האחרת בחיי. אני במקום נהדר עכשיו, מלא ביציבות, אהבה ותמיכה, ועכשיו אני מוכנה לחלוטין לצד העסקי ומלאה בתקווה שבסופו של דבר העסק אכן מוכן בשבילי.
המהירות בה הימים שלי טסים מפתיעה אותי כמו גם כמות הדברים שאני מסוגלת להספיק ולעשות בכל רגע נתון . האופטימיות והחיוביות שאני מרגישה מלוות אותי מהרגע שאני מתעוררת בבוקר…. מה שחששתי שכבר מת בתוכי קם עכשיו לחיים חדשים ! והביטחון שמגיע מכל זה הוא הפתעה גמורה ומשחררת עבורי….אז שוב תודה על הסבלנות והחכמה שלך, לעולם לא אשכח שהיית חלק בלתי נפרד מהמסע שלי.” (ח. בת 58)

 


 

“…. לפני כמספר חודשים התחלתי תהליך מציאת היעוד בעבודה. יש לציין שמבחינתי זה היה הניסיון האחרון למצוא את יעודי שכן עברתי מספר אימונים אך לא הצלחתי למצוא את התשובה. הגעתי למרכז מיואש לגמרי .
צוותתי לגברת גילה יניב – שידעה להכיל, לקבל , להיות אמפטית לבעיות שהועלו ובעיקר לא להיות שיפוטית לבעיות שהוצגו….
סיום התהליך היה לפני כשלושה שבועות, מאז נרשמתי להכשרות מרתקות בנישה שבה מצאתי את יעודי, הכשרות שמעשירות את עולמי וגורמות לאושר.
אגב המרכז, גם בחדר ההמתנה יש הרגשה של רוגע שקט ושלווה אשר מאפשרות להיכנס יותר בבטחה לחדר הייעוץ ולתהליך ב”ראש שקט ורגוע” … “. (א. בן 36)

 


 

“…. הגעתי אליכם עם ״לבד בעולם״, אחרי שניסיתי כל דרך שאני מכירה למצוא את השביל שלי. נעמי המקסימה עזרה לי בחיוך לקבל את העובדה שאני יזמית במשפחה של שכירים, שלא יודעים איך לאכול את זה שאני דוגרת חודשים על ?
תודה לאורניה על הספר וההרצאה, שעזרו לי לחשוב, לעתיד יותר מעניין. והרבה תודה לנעמי שעזרה לי להטיל… את השביל שלי. נעמי שתזכי ללוות עוד הרבה שבילי חיים וגם… לטייל בהם. “. (ד.י., בת 49)

 


 

“…. לפני מספר ימים סיימתי 12 מפגשים בעקבות שינוי קריירה. בליווי צמוד של גילה יניב. ברצוני להודות בראש ובראשונה לגילה שליוותה אותי במקצועיות, מסירות, חום ואמפתיה. ידעה לכוון, להבין את הצרכים שלי ולהוביל אותי בדרך חדשה.
תודה גם לנועה אלתר שבהמלצתה של גילה ליוותה אותי ביעוץ עיסקי השילוב המבורך בין גילה לנועה היה בדיוק מה שהייתי זקוקה לו. אין ספק כי אמליץ (וכבר ממליצה) בחום על האירגון שלכם.
ישר כח על כך שיש לכם הון אנושי כל כך איכותי.

מחכה כבר להראות לגילה את פרי יצירתי הנרקח בימים אלה”. (ע.ק., בת 43)

 


 

“… רוצה להודות לכם על העזרה שקיבלתי במציאת השביל שלי. אומנם יש עדיין סימני שאלה רבים ואומנם הערפל עדיין לא ממש התפזר. אבל בעזרתכם מצאתי כיוון ברור יותר שיאפשר לי למצוא עבודה שתתאים יותר לקישורי, ליכולתי ובעיקר לרצונותי האמיתיים. היה לי כיף לפגוש אותכם החל מאתר האינטרנט מאיר העיניים, דרך שיחת הטלפון וההסברים לפני ההגעה, קריאת הספר המרתק, האווירה הנעימה והפתוחה במשרד ובעיקר מהשיחות הלא תמיד קלות אך המעניינות, הרגישות והמועילות עם נועה.

למרות ניסיוני זו פעם ראשונה שאני נוגע בצורה מסודרת בנושאים הקשורים בעבר כדי לנסות להבין ולשפר את ההווה והעתיד. אמשיך לשמור איתכם על קשר ואעדכן על התקדמויות.
תודה גדולה”. (א.פ., בן 40,).

 


 

“…בזכות התהליך הבנתי שפרשת הדרכים התעסוקתית שלי, שהיא לכאורה נקודתית בחיי, קשורה לתחומים אחרים  בחיי ויש לה הקשרים בינדוריים אופייניים למשפחתי…ההבנה הזו  יצרה עבורי (במודע או שלא במודע), תחושת בהירות בצד יכולת לקחת אחריות, מחויבות והנעה לעשיה ולשינוי -הן למעני והן למען הדורות הבאים”. (ע.ד., בן 38, ).

 


“…עזרתם לי ברגעי ייאוש לקבל תקווה ואמונה כי אני יכולה לפעול למען היעוד שלי. תודה”. ( ד. י., בת 40 , ).

 


“…העבודה איתכן עזרה לי להבין באופן מדויק וברור מה גורם לי לתקיעות ומהי הדרך לצאת משם. מהרגע שראיתי והבנתי זאת דברים התחילו להסתדר”. (א.י., בן 27, ).

 


“…התהליך איתך אפשר לי לצאת למסע למימוש היעוד שלי כי במקום תחושה גורפת של דיכאון וכישלון, קבלתי כלים להבין איפה ולמה אני תקועה. ברגע שהיה היגיון לתקיעות והבנתי אותה, יכולתי להתגייס ליציאה ממנה”. ( ר.ד., בן 53, ).

 


“העבודה איתכם אפשרה לי להבין לעומק דברים על חיי ועל הבחירות שלי (או האי בחירות…) ולהתחיל לבחור לעשות את זה אחרת והמשמעות של זה עבורי היא- לעשות  יותר עבור עצמי”. ( ר.ב., בן 34, 2005).

 


“נכנסתי לפגישה בטענה -ובחוויה-שאני “לא יודעת”…. לאט ,לאט, עם זאת שלא וויתרת לי, עזרת לי להבין שעמוק בפנים אני כן יודעת מה אני רוצה ….מה היעוד שלי, אבל אני מפוחדת מאוד משינוי. תודה שהיית איתי ברגעים החשובים הללו ועזרת לי לייצר את השינוי”. ( י.ל., בת 22, ).

 


“הספר שכתבת, נגע מאוד לליבי, ועזר לי להבין דברים על עצמי . בכל פרק מצאתי חלקים ממני. מקווה שאצליח להביא את עצמי לשינוי המיוחל”. ( ר,א. בת 35, ).

 


“מהרגע שהתחלתי לקרוא את הספר התיישב לי גוש בבטן של כאב גדול שהתפרק מדי פעם לדמעות. הרגשתי שהספר נכתב במיוחד בשבילי”. ( ד, א. בת 35, ).


“בעקבות השביל…עייפה ומותשת אני .זה עתה סיימתי לקרוא את ספרך “לכל אדם יש שביל”. אינני זוכרת על כמה רכסי הרים טיפסתי אך אלו היו רבים. לא כאן המקום לפרט על כמות הדמעות אשר זלגו על כל דף ודף מתחילת הספר ועד הדף האחרון. הספר מסופר בצורה כזו כך שאני מניחה שכל קורא אשר ייטול לידיו את הספר, ימצא ולו נגיעה אחת בנפשו, כפי שציינתי. לי הכול נגע. מן ההתחלה עד הסוף מצאתי נקודות נושקות לחיי למרות שהיסטוריית חיי דורשת ספר נפרד ומורכב במיוחד. מצאתי בספר שיטה מיוחדת במינה אשר אפשרה הבנה חדשה בכל אחד מהמקרים, אך תמיד המקרה, הדרך והפתרון היו שזורים יפה זה בתוך זה ואפשרו מענה לכל אחד. הספר מעביר את הקורא תהליך מרתק בו הוא מטפס ובדרך קוטף פרחים כל פרח תפקידו אחר ורק לאחר שקוטפים ומריחים יודעים מהו הפרח. המלאכה לא קלה ויש הרבה מהמורות בדרך אך מי שמוכן יכול כבר תוך כדי קריאה לקבל המון כלים. נהניתי והתענגתי מכל רגע”. ( ק.ג., בת 48, 2008).

 


“אני חושב שיש בשיטה ובדרך של “לכל אדם יש שביל”, פתיחת אפשרות בלתי שגרתית לשקף ולתאר את המצב שבו נמצא האדם בחוויית המשבר שלו אל מול עשיות חייו….קשיים שנראו כ”כ גדולים ובלתי אפשריים לפני ההכרות איתך, הפכו מובנים, נגישים ופשוטים- זה מאוד עוזר כאשר נמצאים במצב של אי וודאות”. (ד.ח. בן 38, ).

 


“…אורניה  היקרה, בשנת 1998 בקרתי אצלך לצורך אבחון מקצועי. מהיותי ילד קטן, הרגשתי שיש בי משהו מיוחד שאין לכל אחד. הורי תמיד דחפו לכיוונים שונים בכדי למצוא את אותו מקום שיוציא ממני את הפוטנציאל הטמון בי. המסגרת המשפחתית שדגלה בהצלחה, מצוינות וחוסר פשרות, השרישה בי שאפתנות חסרת תקדים. כישלונות חוזרים ונשנים אותם נחלתי באותם השנים כמעט גרמו לי לאבד את עצמי לדעת. לאחר האבחון התבקשתי על ידך לקיים פגישה עם ההורים. לאורך כל הדיון התעקשת שאני צריך להיות מהנדס ולעבוד בחברת רכב כל שהיא. תעשיות רכב בארץ בזמנו לא היו ואלו שהיו לא היה בהם כל פוטנציאל להצלחה משמעותית. לאחר לבטים רבים, שמעתי לעצתך, ובגיל 24 התחלתי ללמוד הנדסה. אני חייב לציין שגם זה לא היה קל אבל כוח הרצון גבר על כל מכשול וסיימתי את התואר בהצלחה. בשנה השלישית ללימודי פגשתי שני חבר’ה שהחליטו לצאת להרפתקה ולנסות לבנות תעשיית רכב בארץ. באותם הימים המפעל הקטן כלל 8 איש וייצר 20 מכוניות בשנה. ההכנסה החודשית לא הייתה גבוהה אך בכל זאת, ובניגוד לדעת משפחתי החלטתי להצטרף להרפתקאה. כיום, החברה העולמית כוללת למעלה מ-500 איש ועתידה לייצר 15,000 מכוניות בשנת 2008 שנמכרים לכל קצוות העולם. אנוכי, שהתחיל כשרטט במשרה חלקית כיום, מהנדס הפיתוח הראשי של החברה ובעל מניות. ולמעשה כבשתי את כל היעדים אותם הצבתי לעצמי בגיל העשרה. אחד מהם ואולי קצת יומרני וילדותי הוא להופיע בשער של עיתון ממון עד גיל שלושים (חלום של גיל 16). את היעד הנ”ל השגתי ועוד הרבה אחרים, אם כי היום חלומותיי מבוססים על דברים אחרים לגמרי. לא מדובר במכתב גדולה עצמית אלא במכתב הערכה ותודה. אומרים שהחיים מלאים במזלגות, כל מזלג מייצג החלטה מסיומת אותה את/ה לוקח/ת לגבי המשך חייך, חלקם שוליים וחלקם מאד משמעותיים. תודה על שהראית לי את הדרך לבחור במזלג המשמעותי בחיי”. (איש מוגשם).

 


“להכיר שאני  כן י ו ד ע לאן ללכת אך זקוק לכלים חדשים שאין לי, מתחושת פאניקה, תחושות כישלון ואזלת יד יצאתי למסע מסקרן של גדילה. תודה לכם”. ( ג.י. בן 49, ).

 


“איני רגילה לכתוב מכתבים מעין אלו, אך ספרך נגע בי במקום כה עמוק שלא יכולתי לשתוק עוד. שנים רבות עמוק בפנים ידעתי שיום יבוא ומישהו יכתוב ספר כזה. ספר שיסביר עד כמה מהותי הקשר שלנו לעבודה וליצירה והצורך שיהיה מתאם בין הפנים – החושב, מרגיש וחש – לבין החוץ – הפועל והעושה”. התיזה המרכזית של הספר בעצם הינה שעליך לסלק את כל המניעות החצויות ולתת לחלק הכי אותנטי ואמיתי לפרוץ החוצה”. (ר.ב).


“ההבנה שאינני ניכשל במציאת עבודה אלא מונע מעצמי עבודה לא מתאימה, לא רק שחסכה כל כך הרבה צער אלא גם אפשרה לי לסמוך יותר על עצמי ועל הידע הפנימי שלי או האינטואיציה שלי, ופתחה בפני תהליך חיפוש אחראי ושיטתי של מסלול גדילה, שהביא אותי לעבודה שאני אוהב ומצליח בה”. (צ.ש.,1999).

 


“אורניה, את פשוט נפלאה והספר יוצא מן הכלל ונכנס אל הלב, המוח והתודעה העמוקה של כל מי שקם בבוקר ושואל את עצמו, ‘מה שלומי”‘. הצלחת להעביר את המסר העמוק ביותר של היותנו תערובת מרתקת, המתמודדת יום יום עם הרצון להגשים חלומות קטנים, תוך התחשבות בחלומותיהם של היקרים לנו, ולמצוא את שביל הזהב הפתלתל בין המינונים… הספר שלך, וניסיון עבודתך המופלאה המתואר בו מהווה אולי את מראה הנבוכים לגבי מציאת דרך ההתמודדות”. (ו.כ).

 


“..התהליך שעברתי היה אומנם קצר, אך היה כל כך משמעותי ומרגש עבורי. אתמול ביקרתי את אבי בקברו והבנתי שאני גאה להמשיך את דרכו בדרכי שלי. הבנתי סוף סוף שהיצרתיות שבי אינה מגונה, היא רק זקוקה לידה לחבר ושמו מקצוענות. היא הרגש והוא הראש. הוא לא יכול בלעדיה והיא לא יכולה בלעדיו. תודה לך…על שהיית שם עבורי ושיקפת לי בדיוק , במקצועיות וברגישות את השביל שלי. תודה גם לאורניה שבלעדיה מן הסתם לא היינו נפגשות ..”. ( ט, י, )

 

סגור לתגובות.