הבית לפיתוח האדם והקריירה
OPEN
הבית לפיתוח האדם והקריירה
shvil_banner copy

תהליך משולב - טיפול ממוקד שינוי וייעוץ קריירה

לעיתים קרובות אנו פוגשים אנשים אשר בעת הפניה אלינו מתלבטים האם הצורך שלהם הינו טיפול או ייעוץ קריירה. זוהי התלבטות שנובעת מחוויה שהתקיעות או המשבר בקריירה הם רק חלק מהתמונה, שאותה תחושה קיימת גם בתחומים אחרים, שגם בהם הם היו רוצים לטפל. 

בנוסף, לעיתים ישנו רצון בתהליך המשלב בין  תהליך הנוגע לחלקים עמוקים והשורשיים של האדם אך תוך התייחסות למציאות החיצונית וליכולת להניע בה שינוי. תהליך גמיש שיוכל להכיל את הצרכים המשתנים של האדם.

בשביל האנשים הללו אנו מציעים תהליך משולב של טיפול וייעוץ קריירה.

מה זה אומר? ומה הייחוד של תהליך מסוג זה?

זהו תהליך טיפול מכוון שינוי המחבר בין עבודה רגשית וחווייתית שנוגעת בעולמו הפנימי של האדם, לבין חלקים פרקטיים ותכלסים אשר באמצעותם האדם מקבל הנחייה והנעה ליצירת שינוי. מטרת הטיפול לאתר מוקדי תקיעות בחיי האדם ולסייע לו "לזוז" ולנוע קדימה.

זהו טיפול מכוון לשינוי ,טיפול עם מטרות ויעדים, אשר במהלכו נעשה שימוש בכלים שנועדו להגביר את האפקטיביות הטיפולית .

הטיפול מאופיין באקטיביות, הן מצד המטפל והן מצד המטופל. המטפל יהיה לעיתים בכובע של מטפל אך לעיתים גם בכובע של יועץ או/ו מאבחן ו/או מאמן. וככזה הוא יביע את דעתו וישקף תובנות והבנות חדשות, כשיחוש שהדבר נחוץ להתקדמות האדם. ואילו האדם הפונה, יקבל על עצמו לייצר שינוי דרך התנסויות אקטיביות ו"שיעורי בית". .  

לאורך התהליך יעלו לבטים ומטרות בתחום הקריירה, אך אלו יהיו לצד לבטים והתמודדויות בתחומי חיים אחרים. הטיפול נועד להכיל באופן גמיש תכנים שונים אשר האדם מביא  וללוות את האדם על פי צרכיו.

תהליך זה מאפשר התקדמות מתוך החיבור שבין ההבנה המעמיקה של נפש האדם ושל חווייתו הרגשית, לבין ההבנה וההכרות עם עולם הקריירה. לפיכך, המטפלים המלווים תהליכים אלו יהיו אלו אשר בעלי ניסיון וידע בייעוץ וטיפול רגשי וגם בייעוץ קריירה.

רוצה לברר האם התהליך נכון עבורך? רוצה לשמוע פרטים נוספים? מוזמן ליצור קשר.

כדי שנוכל להתאים עבורך את התהליך, אנו מזמינים אותך למלא שאלון אישי:

מוזמנים לפנות אלינו

תהליך הייעוץ הינו אינדיווידואלי, ממוקד ומותאם לצורך האישי שלך. ראשית התהליך כולל מיפוי ואבחון הצומת בה אתה נמצא, תוך הגדרת מטרות ספציפיות לך. במהלך התהליך נתייחס לפרמטרים שונים המשפיעים על הקריירה שלך. מטרתנו היא להעניק לך כלים משמעותיים להגדרת הצעד הבא לשמו באת, תוך התייחסות למחסומים ולאתגרים שבדרך, חידוד החזון והייעוד אישי שלך. ארגז הכלים המקצועי של תהליכי הייעוץ במרכזו מורכב הן מכלים ברמה הפרקטית והן ברמה הרגשית.

צריך למקד איפה טמון הקושי. האם הוא במה שאתה עושה (התחום עצמו והתפקיד) האם זה ב-איך שאתה עושה (למשל, כמות האנרגיה שאתה מוציא לעומת כמה שאתה מקבל, היכולת להנות מה"יש") האם זה באיפה שאתה עושה את זה (למשל, אופי הארגון עצמו) וכיצד העבודה/קריירה שלך משפיעה על שאר תחומי חייך. בתהליך המיפוי והייעוץ נבחן את אלו ולאחר שנמצא את המקור לתקיעות, נשרטט יחד את הדרך לצאת ממנה ואת היעד אליו אתה חפץ להגיע.

אדם החש כי עשייתו אינה זוכה להכרה שרוי בתחושת כאב ותסכול גדול. כשאין תחושת תגמול צריך לבדוק מתוך התבוננות על כל תחומי חייך. יחד נתבונן ונעמיק בשאלות כמו: האם זו תבנית שחוזרת לאורך חייך או במשפחתך ואם כן מה מקורה?. מהו התגמול אותו היית חפץ לקבל? מה עוצר בעדך מלקבל את התגמול הראוי בעיניך עבור עשייתך? ומהי הדרך להשגתו? חשוב כמובן לבדוק את התגמול הממוצע המקובל עבור שירותיך כדי לקבל מושג על האפשריות העמודות בפניך , חשוב לקחת בחשבון דברים כמו השכלה אקדמית רלוונטית,ותק במקצוע,ממוצע שכר במשק במקצוע הנ"ל (ישנן חברות השמה המציעות מגוון משרות ומאפשרות להתרשם מטבלאות שכר עדכניות)

חוסר סיפוק בעבודה יכול לנבוע מכמה גורמים חלקם לא תמיד קשורים ישירות בתחום העבודה והעשייה. לדוגמא: לעתים אנשים שוקלים "גירושין" ממקום העבודה, כשלמעשה הם עושים זאת במקום לשקול "גירושין" מבת הזוג, ולהפך. כלומר אנו נמקד יחד איתך האם חוסר הסיפוק מקורו אכן בתחום העבודה או בתחום אחר ומה עליך לעשות כדי להיות מסופק ומאושר יותר בכל תחומי חייך. מאידך, ייתכן ואתה מרגיש שחלק מעולם העשייה שלך אינו בא לידי ביטוי ותוכל לתת לו מקום בתחומים אחרים, לדוגמא: פנאי או חברה. כמו כן, ייתכן ויש לשקול שינוי במקום ומהות העבודה, החשוב ביותר הוא לבחון וליצור יחד איתך את האפשרות והמרחב לסיפוק ומימוש שלך במרחב העשייה.

עצם זה שאת הולכת/הלכת לטיפול מראה שאת מחוייבת להגשמה ולשמחה שלך. ייתכן ויש צורך למקד את הייעוץ/טיפול לכזה המתמחה ומתמקד בתחום הייעוד והקריירה, בשלב המיפוי והאבחון תוכלי לקבל כלי משמעותי להבנת המקורות לחוסר הסיפוק והמוגשמות שלך ותחילת הבנת הדרך ליציאה משם. אם את מרוצה מן המטפל/ת שלך תוכלי לקחת את הכלים וההבנות שעלו בשלב האבחון ולהעמיק לגביהן עם המטפל/ת הקיים. עם זאת תמיד תוכלי לבחור בתהליך טיפול המשכי אצלנו עם מטפל/ת המומחה/ית בתחום ההגשמה בעולם העבודה, קרירה וייעוד.

אוכלוסיה רבה במהלך דרכה המקצועית, תוהה האם נכון לה להמשיך בעיסוק הנוכחי, או שמא נכון יותר להיערך לקראת הסבה מקצועית. לא פעם אתם חשים כי הבחירה הראשונית שלכם בתחום בו אתם עוסקים כיום, הייתה מוטעית ולא נבחרה בקפידה, ואת המחיר אתם משלמים בכל יום בו אתם מגיעים למקום עבודתכם. יש את אלו אשר יבחרו להיכנע לתכתיבים הקיומיים וימשיכו להגיע אל אותו מקום עבודה ולהיוותר מתוסכלים, אך מנגד יש את אלו שיאזרו את האומץ הנדרש ויקבלו החלטה מושכלת לשנות קריירה, גם אם זה באמצע החיים והתחייבויות רבות מוטלות על כתפיהם.


רגע ההחלטה

עצם ההחלטה בביצוע הסבה מקצועית אינה סוף הדרך אלא ראשיתה. מהרגע בו קבלתם החלטה לשנות את המסלול המקצועי בו הינכם עוסקים כיום ולרכוש ארגז כלים חדש לתחום חדש, עליכם לבצע מספר פעולות, כשהראשונה והחשובה בניהם, היא קבלת ההחלטה במסלול הקריירה הבאה שלכם, שהרי אין אתם רוצים להתעורר בשנית עוד מספר שנים ולגלות לאכזבתכם הרבה כי שוב הטעות בוצעה, על אף שיכולה הייתה היא להימנע מבעוד מועד.

ההחלטה באשר לשינוי ובחירת מקצוע חדש אינה ברורה מאליה והיא פעמים רבות הקשה ביותר בכל התהליך (לעיתים קשה יותר מרכישת ההשכלה המתאימה לקריירה הבאה). על מנת שלא לבצע שגיאות בבחירת ההסבה המקצועית ועל מנת להקל על עצמכם בבחירה, הנכון הוא להיעזר בבעל מקצוע שיעניק לכם הכוון תעסוקתי מקצועי ומיומן.


כיצד תדעו כי נכון לכם לבצע הסבה מקצועית

נורות אדומות רבות נדלקות ברגע בו אתם חשים כי הינכם נזקקים לשינויי התעסוקתי (או להסבת אקדמאים) אותן תוכלו לזהות אם רק תהיו מודעים אליהן. אם אתם לא מצליחים לחוש מאושרים במקום העבודה, אם נדמה היה לכם שבמקום עבודה אחר יכולתם להביע את כשוריכם בצורה הנכונה יותר, אם התגמול עבור פועלכם אינו עומד בקנה אחד עם הציפיות שלכם ועוד.

כל עוד אתם חשים את אחד או יותר מתחושות אלו, זה הזמן לבחון את עתידכם המקצועי. לעיתים יוביל האבחון לזיהויי קשיים שאינם מצריכים בהכרח שינויי תעסוקתי ובמקרים אחרות תגלו כי השינוי הוא זה שיפתור את הקושי והדילמה.


תהליך הסבה מקצועית

בשלב הראשון בתהליך (שיכול להסתכם בשלב היחידי), נאבחן יחד אתכם את יכולותיכם המקצועיות, את הכישורים ואת השאיפות ומנגד נתייחס לחסמים ולאתגרים שנכונים לכם במהלך הדרך. אנו ניקח בחשבון את צורכי השוק, אל מול מכלול המסקנות ונברר מהם הצעדים הנדרשים לכם להשגת המטרה ולהגשמת הקריירה עליה חלמתם עוד מילדותכם וכל זאת מבלי לשכוח לבחון את הקריירה המתאימה לכישוריכם. במקביל נחזק את המשאבים הקיימים בכם ואת הכוחות הפנימיים שניחנתם בהם.

בשלב שני (במידה ותחושו כי אתם זקוקים לו), נמשיך לשלב השני בו אנו מלווים אתכם עד השגת המטרה תוך סיוע מעולם הייעוץ, האימון והטיפול.

דילוג לתוכן