shvil_banner copy

ייעוץ קריירה ממוקד בימי הקורונה

משבר הקורונה מאתגר את כולנו בשאלות גדולות לגבי הקריירה והפרנסה שלנו.

יתכן ושאלות שהיו שם גם קודם ויתכן ומתעוררות בנו שאלות חדשות וגדולות.
אלו עשויות לעורר בנו פחד, בלבול, חוסר וודאות, וצורך במחשבה מחודשת לקבלת החלטות.

ואולי גם סקרנות, כי כמו בכל משבר…( גם "משבר הקורונה") יכול להיות פתח להזדמנות, להתחדשות ולשינוי .

שאלות כגון:

  • "איך יראו חיי התעסוקתיים אחרי משבר הקורונה?
  • "אם אצטרך ו/או אבחר לעשות שינוי תעסוקתי – למה? ו…איך? איפה?
  • "אילו שינויים נדרשים ממני בעקבות משבר הקורונה ( כשכיר וכעצמאי )"?.
  • "אולי דווקא תקופה זו מהווה הזדמנות עבורי לעשות שינוי שעד כה לא העזתי לצאת להשיגו"?
  • " מתוך העצירה הכפויה הבנתי אחרת את הצרכים , הרצונות והיכולות שלי לגבי הקריירה והפרנסה שלי" ומה עושים מכאן?"

כך או כך הקורונה שולחת את כולנו לשיעורי בית בשאלות קריירה ופרנסה.

מרכזו מתמחה בליווי אנשים בצמתים ופרשות דרכים בקריירה.
בתהליך ייעוץ ממוקד  נוכל לסייע לך להתמודד עם הצומת בו הינך ניצב כעת , תוך תכנון הצעדים הבאים  בחוכמה, בשמחה וביעילות.

התקופה הנוכחית מחייבת אותנו לחשיבה יצירתית, גמישות אדירה ופרקטיות, חשיבה בתוך ומחוץ לקופסא, ואולי סדר עדיפויות חדש על הרצונות והיכולות שלנו בעולם הקריירה.

אתגר פיענוח מחודש בהבנת הצרכים שלנו והזהות המקצועית שלנו בהלימה לאתגרי והזדמנויות בשוק התעסוקה.
מחד, יש לנו צורך בקבלת החלטות "עם הרבה רגליים על הקרקע".
אך לצד אלו לתפיסתנו בתקופה בה צפויים כמויות גדולות של מחפשי עבודה/ פרנסה מי שלא יביא איכות, חיבור ותשוקה בקריירה שלו יתקשה יותר לשרוד  את התחרות של שוק התעסוקה ,מעסיקים ולקוחות בתקופה זו.

ככל שהאדם ידייק יותר היכן חוזקותיו, כישוריו, איכותו, ניסיונו ותשוקתו- כך הסיכויים לצלוח טוב יותר את אתגרי הקורונה בשוק התעסוקה .

כפי שאמר ניטשה : "כשאדם יש לו "מה " הוא יוכל לשאת כמעט כל "איך".

אנחנו כאן ללוות אתכם בשאלות של ה"מה"? וה"איך"? בעולם הקריירה והתעסוקה שלכם.

עבור תקופה זו אנו מציעים " ייעוץ קריירה ממוקד לימי הקורונה" – להכנה  ל"יום שאחרי" (און ליין או פנים מול פנים)

ננסה להבין יחד איתך את החיבורים בין כישוריך, יכולותיך, אישיותך ,ההיסטורית התעסוקתית והנוכחית שלך, צרכי פרנסה ,צרכים רגשיים ופרקטיים אחרים לבין האפשרויות בשוק התעסוקה ( כעצמאי/ שכיר) .
אנו כאן עבורכם עם כל הידע והניסיון המקצועי שלנו לסייע לכם בתקופה הזו ,למצוא את השביל.

המרכז שלנו  עם ניסיון של מעל 40 שנה בליווי אנשים בתחום ייעוץ הקריירה , צוות אנשי המקצוע שלנו מהאיכותיים והמנוסים בארץ, עם היכרות מעמיקה עם חיבורי עומק האדם והקריירה ועם האפשרויות בשוק התעסוקה לשכירים/ עצמאיים.

נשמח לשוחח איתך, להבין יותר מה כרגע הצורך שלך? ולראות איך ניתן לסייע לך.
מוזמנים להשאיר פרטים וניצור אתכם קשר

מאמרים והרצאות שלנו  בנושאי קריירה ומשבר הקורונה מוזמנים ללחוץ כאן

יוצרים איתך את השביל שלך

 

מוזמנים לפנות אלינו

תהליך הייעוץ הינו אינדיווידואלי, ממוקד ומותאם לצורך האישי שלך. ראשית התהליך כולל מיפוי ואבחון הצומת בה אתה נמצא, תוך הגדרת מטרות ספציפיות לך. במהלך התהליך נתייחס לפרמטרים שונים המשפיעים על הקריירה שלך. מטרתנו היא להעניק לך כלים משמעותיים להגדרת הצעד הבא לשמו באת, תוך התייחסות למחסומים ולאתגרים שבדרך, חידוד החזון והייעוד אישי שלך. ארגז הכלים המקצועי של תהליכי הייעוץ במרכזו מורכב הן מכלים ברמה הפרקטית והן ברמה הרגשית.

צריך למקד איפה טמון הקושי. האם הוא במה שאתה עושה (התחום עצמו והתפקיד) האם זה ב-איך שאתה עושה (למשל, כמות האנרגיה שאתה מוציא לעומת כמה שאתה מקבל, היכולת להנות מה"יש") האם זה באיפה שאתה עושה את זה (למשל, אופי הארגון עצמו) וכיצד העבודה/קריירה שלך משפיעה על שאר תחומי חייך. בתהליך המיפוי והייעוץ נבחן את אלו ולאחר שנמצא את המקור לתקיעות, נשרטט יחד את הדרך לצאת ממנה ואת היעד אליו אתה חפץ להגיע.

אדם החש כי עשייתו אינה זוכה להכרה שרוי בתחושת כאב ותסכול גדול. כשאין תחושת תגמול צריך לבדוק מתוך התבוננות על כל תחומי חייך. יחד נתבונן ונעמיק בשאלות כמו: האם זו תבנית שחוזרת לאורך חייך או במשפחתך ואם כן מה מקורה?. מהו התגמול אותו היית חפץ לקבל? מה עוצר בעדך מלקבל את התגמול הראוי בעיניך עבור עשייתך? ומהי הדרך להשגתו? חשוב כמובן לבדוק את התגמול הממוצע המקובל עבור שירותיך כדי לקבל מושג על האפשריות העמודות בפניך , חשוב לקחת בחשבון דברים כמו השכלה אקדמית רלוונטית,ותק במקצוע,ממוצע שכר במשק במקצוע הנ"ל (ישנן חברות השמה המציעות מגוון משרות ומאפשרות להתרשם מטבלאות שכר עדכניות)

חוסר סיפוק בעבודה יכול לנבוע מכמה גורמים חלקם לא תמיד קשורים ישירות בתחום העבודה והעשייה. לדוגמא: לעתים אנשים שוקלים "גירושין" ממקום העבודה, כשלמעשה הם עושים זאת במקום לשקול "גירושין" מבת הזוג, ולהפך. כלומר אנו נמקד יחד איתך האם חוסר הסיפוק מקורו אכן בתחום העבודה או בתחום אחר ומה עליך לעשות כדי להיות מסופק ומאושר יותר בכל תחומי חייך. מאידך, ייתכן ואתה מרגיש שחלק מעולם העשייה שלך אינו בא לידי ביטוי ותוכל לתת לו מקום בתחומים אחרים, לדוגמא: פנאי או חברה. כמו כן, ייתכן ויש לשקול שינוי במקום ומהות העבודה, החשוב ביותר הוא לבחון וליצור יחד איתך את האפשרות והמרחב לסיפוק ומימוש שלך במרחב העשייה.

עצם זה שאת הולכת/הלכת לטיפול מראה שאת מחוייבת להגשמה ולשמחה שלך. ייתכן ויש צורך למקד את הייעוץ/טיפול לכזה המתמחה ומתמקד בתחום הייעוד והקריירה, בשלב המיפוי והאבחון תוכלי לקבל כלי משמעותי להבנת המקורות לחוסר הסיפוק והמוגשמות שלך ותחילת הבנת הדרך ליציאה משם. אם את מרוצה מן המטפל/ת שלך תוכלי לקחת את הכלים וההבנות שעלו בשלב האבחון ולהעמיק לגביהן עם המטפל/ת הקיים. עם זאת תמיד תוכלי לבחור בתהליך טיפול המשכי אצלנו עם מטפל/ת המומחה/ית בתחום ההגשמה בעולם העבודה, קרירה וייעוד.

אוכלוסיה רבה במהלך דרכה המקצועית, תוהה האם נכון לה להמשיך בעיסוק הנוכחי, או שמא נכון יותר להיערך לקראת הסבה מקצועית. לא פעם אתם חשים כי הבחירה הראשונית שלכם בתחום בו אתם עוסקים כיום, הייתה מוטעית ולא נבחרה בקפידה, ואת המחיר אתם משלמים בכל יום בו אתם מגיעים למקום עבודתכם. יש את אלו אשר יבחרו להיכנע לתכתיבים הקיומיים וימשיכו להגיע אל אותו מקום עבודה ולהיוותר מתוסכלים, אך מנגד יש את אלו שיאזרו את האומץ הנדרש ויקבלו החלטה מושכלת לשנות קריירה, גם אם זה באמצע החיים והתחייבויות רבות מוטלות על כתפיהם.


רגע ההחלטה

עצם ההחלטה בביצוע הסבה מקצועית אינה סוף הדרך אלא ראשיתה. מהרגע בו קבלתם החלטה לשנות את המסלול המקצועי בו הינכם עוסקים כיום ולרכוש ארגז כלים חדש לתחום חדש, עליכם לבצע מספר פעולות, כשהראשונה והחשובה בניהם, היא קבלת ההחלטה במסלול הקריירה הבאה שלכם, שהרי אין אתם רוצים להתעורר בשנית עוד מספר שנים ולגלות לאכזבתכם הרבה כי שוב הטעות בוצעה, על אף שיכולה הייתה היא להימנע מבעוד מועד.

ההחלטה באשר לשינוי ובחירת מקצוע חדש אינה ברורה מאליה והיא פעמים רבות הקשה ביותר בכל התהליך (לעיתים קשה יותר מרכישת ההשכלה המתאימה לקריירה הבאה). על מנת שלא לבצע שגיאות בבחירת ההסבה המקצועית ועל מנת להקל על עצמכם בבחירה, הנכון הוא להיעזר בבעל מקצוע שיעניק לכם הכוון תעסוקתי מקצועי ומיומן.


כיצד תדעו כי נכון לכם לבצע הסבה מקצועית

נורות אדומות רבות נדלקות ברגע בו אתם חשים כי הינכם נזקקים לשינויי התעסוקתי (או להסבת אקדמאים) אותן תוכלו לזהות אם רק תהיו מודעים אליהן. אם אתם לא מצליחים לחוש מאושרים במקום העבודה, אם נדמה היה לכם שבמקום עבודה אחר יכולתם להביע את כשוריכם בצורה הנכונה יותר, אם התגמול עבור פועלכם אינו עומד בקנה אחד עם הציפיות שלכם ועוד.

כל עוד אתם חשים את אחד או יותר מתחושות אלו, זה הזמן לבחון את עתידכם המקצועי. לעיתים יוביל האבחון לזיהויי קשיים שאינם מצריכים בהכרח שינויי תעסוקתי ובמקרים אחרות תגלו כי השינוי הוא זה שיפתור את הקושי והדילמה.


תהליך הסבה מקצועית

בשלב הראשון בתהליך (שיכול להסתכם בשלב היחידי), נאבחן יחד אתכם את יכולותיכם המקצועיות, את הכישורים ואת השאיפות ומנגד נתייחס לחסמים ולאתגרים שנכונים לכם במהלך הדרך. אנו ניקח בחשבון את צורכי השוק, אל מול מכלול המסקנות ונברר מהם הצעדים הנדרשים לכם להשגת המטרה ולהגשמת הקריירה עליה חלמתם עוד מילדותכם וכל זאת מבלי לשכוח לבחון את הקריירה המתאימה לכישוריכם. במקביל נחזק את המשאבים הקיימים בכם ואת הכוחות הפנימיים שניחנתם בהם.

בשלב שני (במידה ותחושו כי אתם זקוקים לו), נמשיך לשלב השני בו אנו מלווים אתכם עד השגת המטרה תוך סיוע מעולם הייעוץ, האימון והטיפול.