אודות הצוות

  מרכז “לכל אדם יש שביל” נולד מתוך שנים רבות של ניסיון של דר’ אורניה יפה-ינאי ודר’ דב ינאי בתחום האדם, הקריירה והמשאב האנושי. המרכז הוקם ביוזמת בתם, גוני ינאי יצחקי, מטפלת קלינית ויועצת, מתוך הרצון לפתח ולהרחיב את המורשת ולהנחיל את השיטה הייחודית ברבים. גוני ינאי יצחקי משמשת כמנכ”לית שותפה, רכזת מקצועית ואשת מקצוע. אל השותפות הצטרף יהודה גרנס, כמנהל המרכז. בעל ניסיון בתחומי הניהול, היזמות והשיקום. מטרת המרכז להיות בית לכל אדם או ארגון בנושא פיתוח האדם, ולסייע לאנשים בדרכם הייחודית והאמיצה למימוש ולהגשמה במרחב העשייה והקריירה. המרכז מנוהל על ידי גוני ינאי יצחקי ויהודה גרנס.

גוני ינאי יצחקי

מנהלת מקצועית יועצת ומטפלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. לימודי המשך בטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון בייעוץ וטיפול בתחום האדם והקריירה במגוון אוכלוסיות ביניהן: אנשים החפצים בשינוי קריירה בתקופות גוני1שונות בחיים, הורות זוגיות ודילמות סביב שילוב ביניהם לבין קריירה, צעירים בראשית הדרך, אנשים בעלי לקויות למידה וקשיי הסתגלות, יזמים ומנהלים. בעלת ניסיון בטיפול בפרטים, זוגות ומשפחות, שיקום תעסוקתי, הנחיית קבוצות , הדרכת אנשי מקצוע . “עבורי הליווי המקצועי עם כל אדם מהווה מסע מרתק ומשותף של למידה, חוכמה, אתגר , והתרגשות. אני רואה במרכזנו, בית לפיתוח אנשים, מרחב אשר מאפשר לאנשים להשמיע ולגבש חלומות. לפלס את הדרך בעבודה רבה הן פרקטית והן ורגשית להתקרב אל החלומות. אני מוצאת כי אנשים המגיעים לתהליכים אלו הם אנשים אמיצים, שעם ולמרות מורכבות המציאות לא מוכנים לוותר על השביל שלהם. ואני מוקירה אותם על כך ולומדת מכל אחד מהם ומכל תהליך איך להיות מטפלת/יועצת טובה ומדויקת יותר”.  

יהודה גרנס

מנכ”ל המרכז מסלול לימודי- תואר ראשון מדעי ההתנהגות ולימודי תעודה כמנחה קבוצות yud בעברי הייתי שותף ומנהל בהקמת מספר מיזמים , הוסטל לאנשים עם צרכים מיוחדים, חברה למתן שירותי “ניהול טיפול” עבור אנשים עם קשיי השתלבות והסתגלות וחבר מיסד ב-hub israel חממה ליזמות חברתית סביבתית. “אני רואה את המרכז כבית לפיתוח קריירה עבור הלקוחות, העובדים ועבור עצמי ומחויב לדרך זו. קריירה עבורי היא מכלול העשיות של האדם, הבית, העבודה והפנאי שהם בעיני חלק מאותו שלם, יצירת גבולות בין חלקים אלו נראית לי כיום מלאכותית ודורשת ממני בזבוז אנרגיה מיותרת. חלומי לעזור לכמה שיותר אנשים וכמובן לעצמי למצוא את האיזון בין עולמות אלו ולעשות כמה שיותר מיתוך תשוקה אהבה וחדווה.”  

דר’ אורניה יפה ינאי

orenia פסיכולוגית קלינית ותעסוקתית בכירה. מומחית באבחון, ליווי וטיפול ביחידים, משפחות ואנשי עסקים. ד”ר יפה-ינאי פיתחה טכניקות וכליים ייחודים בתחום האבחון והטיפול בתחומי האדם, הקריירה והייעוד. ספרה רב המכר “לכל אדם יש שביל” את עקרונות השיטה דרך סיפורים אישיים ומרגשים. בעברה הקימה יחד עם בעלה דר’ דב ינאי את מכון “אדם”, לימים “אדם מילוא” , מכון מוביל בתחום משאבי האדם. בשנת 2006 מכרו בני הזוג את חלקם. אורניה ודב שותפים כיום גם בחברת עמ”י –חברת ייעוץ בינלאומית לעסקים משפחתיים וחברות נוספות בתחום המשאב האנושי.  

דר’ דב ינאי

יועץ בכיר בעל שם עולמי בתחומי הניהול ומשאבי האנוש. יזם עסקי, חברתי ומקצועי.דב ינאי בוגר פסיכולוגיה, פילוסופיה וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב ובעל דוקטורט מאוניברסיטת יורק, ארה”ב. בעברו הקים וניהל את מכון “אדם מילוא”. דר’ דב ינאי פיתח מודלים וכלים בתחום הערכת כישורי האנוש. אחד מהמודלים המוכרים הינו מודל ה- SILVERACE לאפיון כישורי האדם במאה ה21, מודל זה אומץ ע”י חברות מובילות בארץ ובעולם. כיהן במגוון תפקידים ציבוריים, מקצועיים ועסקיים. שימש כיושב ראש האגודה הישראלית לחקר העתיד. שותף בחברת עמ”י חברת ייעוץ בינלאומית לעסקים משפחתיים וחברות נוספות בתחום המשאב האנושי.  

צוות המרכז מורכב מאנשי מקצוע מתחומי האבחון, הטיפול והייעוץ:

גוני ינאי יצחקי
מנהלת מקצועית יועצת ומטפלת קריירה תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. לימודי המשך בטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון בייעוץ וטיפול בתחום האדם והקריירה במגוון אוכלוסיות ביניהן: אנשים החפצים בשינוי קריירה בתקופות שונות בחיים, הורות זוגיות ודילמות סביב שילוב ביניהם לבין קריירה, צעירים בראשית הדרך, אנשים בעלי לקויות למידה וקשיי הסתגלות, יזמים ומנהלים. בעלת ניסיון בטיפול בפרטים, זוגות ומשפחות, שיקום תעסוקתי, הנחיית קבוצות, הדרכת אנשי מקצוע. “עבורי הליווי המקצועי עם כל אדם מהווה מסע מרתק ומשותף של למידה, חוכמה, אתגר והתרגשות. אני רואה במרכזנו, בית לפיתוח אנשים, מרחב אשר מאפשר לאנשים להשמיע ולגבש חלומות. לפלס את הדרך בעבודה רבה הן פרקטית והן ורגשית להתקרב אל החלומות. אני מוצאת כי אנשים המגיעים לתהליכים אלו הם אנשים אמיצים, שעם ולמרות מורכבות המציאות לא מוכנים לוותר על השביל שלהם. ואני מוקירה אותם על כך ולומדת מכל אחד מהם ומכל תהליך איך להיות מטפלת/יועצת טובה ומדויקת יותר”.
גילה יניב
גילהיועצת אישית וארגונית לפיתוח קריירה ומנחת קבוצות.

דוקטורנטית בתוכנית לטיפול קבוצתי  (PSP Sacramento)

בעלת M.A. במדיניות ציבורית עם התמחות בהתנהגות ארגונית

בעלת 18 שנות ניסיון בתחומי הקריירה, מנחת מנהלים בארץ ובחו”ל ומתמחה במעברי קריירה, ותהליכי גדילה בתוך תפקיד. עובדת בעיקר עם אנשים שכבר חוו דבר או שניים בקריירה שלהם.

מאמינה ברוח האדם ובכוחותיו הטובים

“כמי שעברה בעצמה הסבה בעשיה המקצועית שלה וחוותה את התהליך על כל היבטיו, כולל השמחה והכאב הכרוכים בו, אני רואה לי כזכות ללוות אנשים במסע האישי שלהם לעבר הגשמה  מקצועית  ומתוך הרחבה של יכולתם לדייק את סיפורי חייהם על פי רצונם ועל פי בחירתם.

אני מאמינה שהזהות האישית שלנו והזהות המקצועית שלנו נמצאות כל העת בדיאלוג. לעיתים מתקרבות, מתאחדות ויוצרות עבורנו תחושת חיבור והגשמה, ולעיתים מתרחקות, מתנכרות ויוצרות תחושת טעייה בדרך ותקיעות. המסע אל ההגשמה האישית, אל צמיחה וגדילה, אל חיבור לטוב ולנכון עבורנו, זקוק ליועץ נאמן, קשוב ומחויב, זקוק לזמן התהוות, וזקוק לאמונה כי הטוב והנכון עבורנו אכן מחכה לנו בהמשך השביל.”

דקלה הרשקוביץ
בוגרת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב בפסיכולוגיה ייעוצית, בהתמחות תעסוקתית ותואר ראשון מאוניברסיטת חיפה בפסיכולוגיה ולימודי ארץ ישראל.

בעלת ניסיון של למעלה מ- 10 שנים במכונים מובילים בתחום של פסיכולוגיה תעסוקתית ועיסוק באבחון, ליווי וטיפול באנשים בנושאים הנוגעים לעולם התעסוקה שלהם.

“לאורך כל שנות עבודתי בתחום ליוויתי אנשים שונים זה מזה בכל אספקט אפשרי, אך דומים ברצונם למצוא את הדרך להביא את עצמם לכדי ביטוי ומימוש אישי.

לתפיסתי ייעוץ וטיפול  בקריירה עוסק בחיפוש אחר הגשמה ומימוש בעשייה האישית של האדם. בתהליך, האדם לומד לזהות את משאביו וכוחותיו הייחודיים, תוך שהוא מכיר גם את קשייו, את המקומות בהם הוא תקוע, תוך הבנה גם  של משמעות התקיעות  עבורו. בתהליך האדם יכול לזהות ולקרוא בשם לתשוקותיו באופן שמאפשר לו לקחת אחריות אקטיבית על הבחירה ועל העשייה שלו.”

נועה לונאי ויינר

נועהפסיכולוגית תעסוקתית מומחית. בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית- ארגונית מאוניברסיטת חיפה ותואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית. בעלת ניסיון רב בליווי יחידים וקבוצות בתהליכים של התפתחות אישית, בהקשרים של עולם העבודה: בייעוץ קריירה, בפיתוח מנהיגות למנהלים ובתהליכי מיון לעבודה.

 “אני מאמינה שכולנו חולקים את הרצון לחיות בחוויה של משמעות ושל תכלית. אנחנו דומים ברצוננו לחיות בחיבור- לעצמנו ולסביבתנו. עולם העשייה שלנו מהווה את אחד המקורות המרכזים לתחושות אלה. לכן, כאשר הן אינן נוכחות בחיינו, יש מקום לעצור ולבדוק את מגוון העשיות שלנו.

ייעוץ קריירה לתפיסתי הנו ליווי. אם נדמה את חיינו לשביל ארוך ומפותל בו אנו צועדים, נוכל להתבונן בייעוץ קריירה כהליכה משותפת במקטע מסוים של השביל, בו אנו חשים פחות בטוחים. תפקידו של היועץ להקל על ההליכה ולסייע להשיג בהירות טובה יותר של היעד. לעיתים הוא יסייע להסיר אבן המפריעה לצעידה, לעיתים יסייע בבחירת הפנייה.”

 

אפרת נצר-וייס

אפרת נצר וייס. פסיכולוגית תעסוקתית מומחית.

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות משווה – אוניברסיטת בר אילן, תואר שני בפסיכולוגיה יעוצית תעסוקתית מאוניברסיטת תל אביב, בוגרת התכנית להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים ע”ש רקאנטי באוניברסיטת תל אביב, מאמנת מוסמכת ע”י מכללת  COACHME, בוגרת התכנית לטיפול משפחתי וזוגי מכון “שילובים”.

בעלת ניסיון של למעלה מ- 12 שנים בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית : הן כפסיכולוגית תעסוקתית בליווי אנשים בתהליכי שינוי בקריירה , הן במתן שירותי יעוץ ואימון למנהלים והן בניהול משאבי אנוש  בארגונים וניהול תהליכי גיוס, 

במקביל לתחום התעסוקתי עוסקת גם בייעוץ משפחתי וזוגי .

אני מאמינה שבעבודה ובאהבה אנו מביאים לידי ביטוי את הייחודיות שלנו. שתי זירות אלו הן מקום לחלום על מי אנו רוצים להיות ומקום לתת לעולם ממי שאנו. כאשר צורך פנימי שלנו לנתינה פוגש צורך של העולם לקבלה- מתגלה ייעודו של אדם.

יעוץ תעסוקתי הוא בעיני מקום לחקירת השאיפה ליעוד, מקום בו  חתירה  למשמעות  פוגשת מציאות וצרכי קיום.  אני מלווה אנשים ביעוץ  מתוך אמונה שלכל אחד מאיתנו יכולת לתת מתנה מיוחדת בעולם כנאמר במסכת אבות: “אין לך אדם שאין לו שעה, ואין לך דבר שאין לו מקום.”

תמר גמליאל פרץ
בת 44. בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית. בעלת תואר ראשון נוסף במשפטים (עורכת דין). בעלת ניסיון עשיר בייעוץ קריירה, החל מסיוע בבחירה תעסוקתית, שינוי קריירה ועד שיפור יכולות אישיות לביצוע מיטבי של הפרט בארגון (פיתוח מנהלים, טיפוח היחסים הבינאישיים והתפתחות אישית במסלולי הקריירה). בנוסף, בעלת רקע בעבודה עם ארגונים ובתהליכי מיון וברירת מועמדים לעבודה בארגונים. כמי שעברה מסע בתהליך שינוי קריירה, אני מאמינה שהעבודה, התופסת נתח משמעותי בחיינו, היא חלק בלתי נפרד מהזהות ומעולם הערכים שלנו, הבאים לידי ביטוי מכל תחומי החיים. מתוך כך, יעוץ הקריירה נעשה תוך התבוננות מעמיקה ורחבה פנימה אל הכישורים, הניסיון וההעדפות, והחוצה אל יחסי הגומלין בקרב כל מעגלי החיים של האדם (הקריירה, המשפחה, החברה והפנאי). בתהליך זה, לא רק מותר אלא אף מומלץ להעז ולתת דרור לחלומות, ולמצוא כיצד חלום מיתרגם למציאות.
שירה דמרי

בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית מהמכללה האקדמית תל-אביב יפו ותואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת מאוניברסיטת חיפה.

בעלת ניסיון בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, שיקומית וחינוכית באבחון וייעוץ תעסוקתי עבור: צעירים בבחירה ראשונית של מסלול לימודים וקריירה,  ומבוגרים במגוון צמתי קריירה.  כמו כן, בעלת ניסיון רב באבחון ויעוץ תעסוקתי לאנשים המתמודדים עם לקויות למידה ושיקום תעסוקתי.  ניסיון במיון וגיוס כוח אדם לתפקידים שונים ומגוונים בחברות מובילות במשק הישראלי.

מאז ומתמיד, ראיתי בעולם העבודה ובעשייה שלנו כפרטים בתוכו, גורם מכריע בבניית זהות אישית עצמאית, ביסוס תחושת מסוגלות ומימוש עצמי וייחודי, המסייע לאדם לחיות חיים מאושרים ומלאים. עבורי ייעוץ קריירה מהווה את היכולת ללוות פרטים בדרך אל מימוש עצמי ועשייה, תוך זיהוי התשוקות והצרכים המניעים אותם, העצמה וזיהוי חוזקות ומחסומים בכדי להגיע לעשייה מספקת ומשמעותית.

במהלך חיי, התרגשתי בכל פעם כשראיתי ברק בעיני אדם העוסק בתחום אליו יש לו תשוקה ורמת עניין גבוהה וכן, חוויתי את השלכותיה של תחושת החמצה וחוסר מימוש בעשייה אצל אנשים. הבנתי את חשיבותה של תחושת מימוש בעשייה והשלכותיה על הרווחה האישית של האדם ועל תחומי חיו האחרים. החוויה האישית שלי, יחד עם סקרנות גבוהה כלפי נפש האדם, רצון לסייע לאחרים לממש את יכולותיהם  ולתרום הובילו אותי לתחום זה.

ענבל בנימיני

פסיכולוגית קלינית. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית מהמכללה האקדמית ת”א- יפו. בעלת ניסיון טיפולי, ייעוצי ואבחוני של למעלה מעשר שנים עם אוכלוסיות מגוונות. מיישמת עקרונות של טיפול דינאמי ממוקד שינוי וחשיבה משפחתית ומערכתית בעולם התעסוקה.

כמו כן, בשנים האחרונות נמצאת במהלך ההסמכה ללימודי תעודה בטיפול זוגי ומשפחתי.

“אני מאמינה שכל אדם מחפש אחר עיסוק בו יוכל להרגיש את עצמו כבעל ערך, משמעותי ומתוגמל וכי החיפוש עלול להיות קשה ומבלבל מאוד. אני רואה את תפקידי כיועצת לאפשר לאדם את המרחב הנפשי שדורש החיפוש וכן לתת לו כלים מקצועיים שיקלו עליו בתהליך הזה. אני מאמינה שהשאלה התעסוקתית מגיעה תמיד בהקשר מסויים: זוגי, משפחתי, מערכתי וכדו’, וכדי שהתשובות יתגלו חשוב לי להכיר את האדם ואת עולמותיו השונים”

יעל סובול
יעל סובולפסיכולוגית, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת ת”א, ובוגרת המגמות לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב ולפסיכולוגיה תעסוקתית במכללה האקדמית תל אביב-יפו. בעלת ניסיון בתחומי הייעוץ והאבחון במגוון רחב של אוכלוסיות וגילאים, ובהם גם אנשים המתמודדים עם תהליכים שיקומיים ולקויות למידה. בעיני כל אדם מהווה פסיפס ייחודי. מארג המכיל היסטוריה, דפוסי אישיות, כישורים וכוחות לצד נקודות חולשה, בחירות, צרכים ושאיפות. בראייה זו, עבודה אינה רק מרכיב פונקציונאלי בחיים כי אם מרחב המאפשר חיבור בין המרכיבים הרגשיים והאישיותיים לעשייה בפועל. בהתנסותי המקצועית והאישית פגשתי אנשים שחוו תחושות של חוסר מימוש, בלבול ותקיעות, ואלה השליכו על תפיסתם העצמית ועל תפקודם בתחומי החיים השונים. בשל כך, אני רואה זכות להיות חלק ממסע שמטרתו היא הבנה, העמקה ויצירת שינוי פנימי ומעשי. מסע שחותר למציאת תחושות של מימוש ומשמעות  
תמר נאמן

adam small-04דוקטור ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת ישיבה בניו יורק, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת בר אילן. בעלת ניסיון טיפולי ואבחוני של יותר מעשר שנים עם אוכלוסיות מגוונות. עבודה במכונים מובילים בתחומי האבחון תעסוקתי. ניסיון בתהליכים פרטניים, משפחתיים וקבוצתיים.

“כל אדם הוא עולם ייחודי, מורכב וחד פעמי בפני עצמו, ועם זאת, רב בינינו הדומה על השונה. זוהי זכות עבורי לפגוש אנשים בצמתים מרכזיות בחייהם וללוותם תוך שהם מקבלים החלטות ועוברים שינויים שישפיעו עליהם בהמשך.”

נורית אבני

פסיכולוגית ייעוצית תעסוקתית, מומחית ומדריכה. בוגרת תואר שני במגמה הייעוצית תעסוקתית, אוניברסיטת תל אביב. מעל עשרים שנות ניסיון  באבחון ,ייעוץ וטיפול תעסוקתי ויעוץ תעסוקתי שיקומי במכונים פרטיים ובמרכז לייעוץ באוניברסיטת תל אביב. מתמקדת  בעבודתי בתהליכי ייעוץ, טיפול ואימון קריירה בצמתי שינוי ,משבר והתפתחות. אוריינטציה ייחודית ליעוץ ללקויי למידה.

משלבת בעבודתי כפסיכולוגית ידע וכלים מגישות שונות , שיטתה של אורניה “לכל אדם יש שביל” ומההשראה  והדרך של הפסיכולוגיה הבודהיסטית,אותה לומדת ב-8 השנים האחרונות .בנוסף מיישמת  כלים חווייתיים בפוקוס גוף ונפש.

“יעוץ ופיתוח קריירה עבורי הינו מסע  של התוודעות עצמית וגיבוש “מפה פנימית” של מקורות היכולת,מאפיינים ומשאבים אישיים,מקורות מוטיבציה ותשוקה ,מחסומים ומעצורים. בתהליך משותף ואקטיבי  נסלל שביל הבחירה, לעיתים קרובות ,תוך פריצת דרך ,לביטוי אישי ,ייחודי שיש בו מימוש עצמי בעשייה ובקריירה.

אני מאמינה שלתחושות של מימוש וסיפוק בקריירה  קשרי גומלין והשלכות על  היבטי חיים שונים, על הבריאות הגופנית-נפשית ואיכות החיים  בכלל.”

סגור לתגובות.